Kalkulator śladu węglowego

Kalkulator Responsiblee to proste w użytku narzędzie gwarantujące obliczanie emisji gazów cieplarnianych zgodnie z powszechnie respektowanym GHG Protocol (ang. Greenhouse Gases Protocol).

Zapewniamy jasne i przejrzyste przejście przez wszystkie 3 zakresy, w których następują emisje gazów cieplarnianych w przedsiębiorstwie, z użyciem aktualnych danych oraz gwarantujemy możliwie najprostszą, dostępną automatyzację procesu.

Posiadamy również stale rozrastającą się bazę danych umożliwiającą znaczące uproszczenie najtrudniejszej części całego procesu – liczenia zakresu trzeciego (scope 3) emisji.

mockup1

Ekran zarządzania
emisjami firmy

aplikacja responsiblee

Intuicyjny i elastyczny system

Umożliwia wdrażanie standardów ESG każdemu przedsiębiorcy, przy minimalnym nakładzie czasu oraz pieniędzy. Możliwość dopasowywania go do zmieniających się regulacji i wymagań prawnych zapewnia ciągłość w prawidłowym raportowaniu niefinansowym.

Przystępny cenowo plan subskrypcyjny

Responsiblee to możliwość wyboru jednej z czterech opcji abonamentowych. Dzięki temu usługa jest idealnie dopasowana do potrzeb, wielkości i możliwości finansowych przedsiębiorstwa.

Precyzyjna kalkulacja i własna baza danych emisji

Własna, stale aktualizowana baza danych emisji (powstała w oparciu o źródła uznane przez protokół GHG) to komfort w postaci pewności co do poprawności obliczeń oraz brak konieczności samodzielnego poszukiwania wskaźników emisji.

Sprawdź jak

Działa kalkulator śladu węglowego

Sprawdź nasz CENNIK i dopasuj najlepszy pakiet rozwiązań dla Twojej firmy! Oblicz swój ślad węglowy i podnieś wartość swojego przedsiębiorstwa bez wysiłku.

Oblicz ślad węglowy orgnizacji

Zakres 1

Spalanie paliw

Zakres pierwszy (scope 1) to emisje bezpośrednie powstałe w wyniku spalania paliw w źródłach stacjonarnych i mobilnych będących własnością firmy lub przez nią nadzorowanych. Dodatkowo z zakresie tym ujęte są również emisje powstałe w wyniku zachodzących procesów technologicznych czy ulatniających się czynników chłodniczych

Zakres 2

Elektryczność

Zakres drugi (scope 2) to pośrednie energetyczne emisje powstałe w wyniku zużywania importowanej (zakupionej lub dostarczonej z zewnątrz) energii elektrycznej, cieplnej, pary technologicznej, chłodu (w praktyce emisje GHG powstają w miejscu wytworzenia tych mediów).

Zakres 3

Dystrybucja

Zakres trzeci (scope 3) to inne pośrednie emisje powstałe w całym łańcuchu wartości, powstałe np. w wyniku wytworzenia surowców lub półproduktów, zagospodarowania odpadów, transportu surowców oraz produktów, podróży służbowych pracowników czy użytkowania produktów przez końcowych użytkowników.

Masz jakieś pytania?

Skontaktuj się z
nami

Potrzebujesz dodatkowej konsultacji dla Twojej firmy bądź masz pytania na które odpowiedzi nie znalazłeś?​

contact@responsiblee.net

Zostaw wiadomość​


Załóz konto i sprawdź

Nasz kalkulator

Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, naszym partnerom w mediach społecznościowych, reklamie i analizie. View more
Akceptuję